Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Siedemnaste Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2016

Email Drukuj PDF

Minęło już szesnaście lat od chwili, gdy odbyła się pierwsza impreza integracyjna osób niepełnosprawnych ze społecznościami, osobami, organizacjami i instytucjami powiatu myślenickiego. Organizowane od 2000 roku - Powiatowe Spotkania Integracyjne nabrały charakteru cyklicznego. Tradycyjnie więc, Starosta Myślenicki, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach oraz Domy Pomocy Społecznej powiatu myślenickiego, Środowiskowy Dom Samopomocy w Sułkowicach i Lubniu, a także Warsztaty Terapii Zajęciowej w Harbutowicach, Myślenicach i Dobczycach zamierzają zorganizować kolejne, XVII. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2016.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 1500 w dniu 15 czerwca br. (środa) w Myślenicach na Zarabiu przy zespole gastronomiczno rekreacyjnym "BANDEROZA" przy ul. Parkowej.


Impreza będzie miała tradycyjnie plenerowy i piknikowy charakter.

Naczelnym celem spotkania jest integracja osób niepełnosprawnych ze społecznościami, osobami, organizacjami i instytucjami lokalnymi, dla których los niepełnosprawnych jest nieobojętny. Kolejnym istotnym celem ww. przedsięwzięcia jest okazanie uznania, wsparcia oraz dostarczenie wspólnych chwil radości osobom, które na co dzień opiekują się ludźmi niepełnosprawnymi (zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym),
a których trud nie zawsze jest dostrzegany i należycie doceniany. Jednakże najważniejszym elementem takiego spotkania będzie możliwość wspólnego przeżywania radosnych chwil, które być może przyczynią się do usunięcia kolejnych barier i stereotypów związanych z niepełnosprawnością i otworzą drogę do pełniejszego jej zrozumienia, a niepełnosprawnym pozwolą odczuć, że są równoprawnymi członkami naszej społeczności.

Zwyczajem lat ubiegłych, przewiduje się w programie prezentację dorobku twórczego i artystycznego osób niepełnosprawnych oraz zaprzyjaźnionych solistów i grup artystycznych, poprzez połączoną
z kiermaszem wystawę prac oraz występy sceniczne. Dla uczestników spotkania przewiduje się wiele atrakcji. Wśród nich liczne konkursy dla dorosłych i dla dzieci oraz zabawę taneczną przy muzyce grupy z Warsztatów Terapii Zajęciowej powiatu myślenickiego „Handycap”, a także przygotowane przez MOTOKLUB MYŚLENICE przejażdżki pojazdami i quadem oraz przejażdżki konne na hucułach przygotowane przez Szkołę Jazdy Konnej „HUCUŁ” w Myślenicach. Dodatkową atrakcją będzie także specjalny kącik gier planszowych, który uruchomią członkowie Myślenickiego Klubu Fantastyki. Spotkanie poprowadzi znany animator kultury i muzyk, myśleniczanin Pan Zbigniew Morawski.

W związku z powyższym pragniemy gorąco i serdecznie zaprosić wszystkich Państwa do udziału w Siedemnastych Myślenickich Spotkaniach Integracyjnych A.D. 2016. Osoby niepełnosprawne, instytucje i organizacje zajmujące się szeroko rozumianą problematyką niepełnosprawności, które chciałyby uczestniczyć w imprezie, a do których nie uda nam się dotrzeć bezpośrednio z zaproszeniami, proszone są o kontakt telefoniczny lub osobisty z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach ul. Kazimierza Wielkiego 5, tel. 274-98-00. Możliwe jest także potwierdzenie udziału pocztą elektroniczną e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Piotr Gofroń
Dyrektor PCPR

Józef Tomal
Starosta Myślenicki

Myślenice, dnia 18 maja 2016 roku.

XVII Myślenickie Spotkania Integracyjne wspierają :