Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Piecza zastępcza Poszukiwani kandydaci do prowadzenia placówki

Poszukiwani kandydaci do prowadzenia placówki

Email Drukuj PDF

Caritas Archidiecezji Krakowskiej
poszukuje kandydatów do prowadzenia
placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego
na terenie powiatu myślenickiego

Logo PCPR Myślenice Logo Caritas


Caritas Archidiecezji Krakowskie poszukuje osób do podjęcia się wyzwania jakim jest prowadzenie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Typu Rodzinnego. Placówka ta zapewnia całodobową opiekę i wychowanie dla maksymalnie 8 podopiecznych, (za wyjątkiem potrzeby umieszczania rodzeństwa), zaspokaja niezbędne potrzeby dzieci i podejmuje działania na rzecz ich powrotu do rodzin biologicznych.

Stworzyć dziecku dom, poczucie bezpieczeństwa i możliwość rozwoju – to najpiękniejsza a zarazem najtrudniejsza praca. Zwracamy się zatem do osób, które posiadają umiejętności i predyspozycje wychowawcze, są czułe na potrzeby małoletnich oraz mają w sobie gotowość by stworzyć bezpieczne środowisko opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci pozbawionych opieki ich własnych rodziców o rozważenie możliwości podjęcia się tej trudnej, ale jakże ważnej roli.

Nagrodzona praca w konkursie rysunkowym zorganizowanym przez PCPR w Myślenicach Prowadzącym Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczej Typu Rodzinnego może zostać osoba, która:

 • - daje rękojmię należytego sprawowania opieki nad dziećmi,
 • - jest zdrowa, co zostało potwierdzone stosownym zaświadczeniem,
 • - jest w stanie zaspokajać potrzeby dziecka w zakresie rozwoju emocjonalnego, fizycznego i społecznego, właściwej edukacji i rozwoju zainteresowań, wypoczynku i organizacji czasu wolnego,
 • - nie była i nie jest pozbawiona władzy rodzicielskiej, władza rodzicielska nie była jej ograniczona ani zawieszona,
 • - wypełnia obowiązek alimentacyjny (w przypadku, gdy taki wynika z tytułu egzekucyjnego),
 • - nie jest ograniczona w czynnościach prawnych,
 • - nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Rodzina musi przejść rozmowę kwalifikacyjną, a następnie specjalne szkolenie.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem Caritas Archidiecezji Krakowskiej, ul. M. Ossowskiego 5, 30-656 Kraków, tel. 12/ 637 07 12, 12/ 638 07 08, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

lub z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach, ul. Kazimierza Wielkiego 5, 32-400 Myślenice, tel. 12 274 98 13, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

https://www.krakowcaritas.pl/aktualnosci.php/1454_szukamy_osob_do_prowadzenia_placowki_dla_dzieci_typu_rodzinnego.html